קהילת קודש וחול בחולון רוח, תרבות, חינוך ומסורת יהודית מתקדמת
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> טקסי חיים
 
 
מזל טוב! בתכם/בנכן הגיע/ה למצוות.
אז מתי זורקים ת'סוכריות?! 
אצלנו בקהילת קודש וחול, ברוח וערכי התנועה ליהדות מתקדמת [רפורמית] נשמח ללוות אתכם כמשפחה בתהליך ליצירת טקס משפחתי, יהודי, ישראלי ושוויוני המשקף את אורחות חייכם וערכי משפחתכם.
תהליך ההכנה:
ההכנה לאירוע מתקיימת בכמה מישורים:
1.       8-10 שיעורי פרטניים בנושאי התבגרות ואחריות, הכרות עם המשפחה וערכיה, שיח זהות עם הנער/ה על זהות ומשמעות, הכרות עם מושגי יסוד ביהדות, הכרות עם הטלית, התפילין והסידור, כתיבת דרשה והכנת הקריאה בתורה בטעמים. [במידת האפשר- השיעורים יתקיימו בקבוצה לשם עידוד שיחה ודיון, ובעלות מוקטנת].
2.       הנחת תפילין קבוצתית ביום חול.
3.       השתתפות משפחתית ב-3 מאירועי הקהילה במהלך ההכנה.
4.       הכנת מתווה הטקס והכנת חוברת נלווית לאירוע עם המשפחה [הפקת החוברת באחריות המשפחה].
5.       הנחיית האירוע, כולל ליווי מוסיקלי על פי רצון המשפחה.
 
מה מיוחד אצלנו?
אנו מתאימים את הטקס וההכנה לסיפור המשפחתי שלכם, ולנער/ה בר/ת המצווה. הטקס משלב בין זמר עברי, מוסיקה והגות עברית ומסורת יהודית מגוונת באופן מונגש ומבואר ומאיר פנים. ההכנה היא משמעותית ומותאמת לגיל ההתבגרות, זהה לבנים ולבנות, והטקס כולו מנוהל ללא מחיצות וללא הפרדה בין נשים לגברים. אורך הטקס כשעה וחצי. מובטחת חוויה משפחתית מרגשת ומשמעותית.

מקום האירוע
קהילת קודש וחול מתכנסת במועדון הגמלאים ברחוב ארלוזורוב 55. ניתן לערוך את אירוע העלייה לתורה בבית קהילתנו בימי שבת בבוקר [שחרית] או אחה"צ [מנחה] וכן לארח לקידוש/ ארוחה לאחר האירוע [באמצעות שירותי הסעדה על חשבון המשפחה]. הקהילה תדאג לספר תורה. באחריות המשפחה להחזיר את המועדון נקי ומסודר.

במידה ולמשפחה חשוב לקיים את האירוע בבית כנסת, אזי אנו מקיימים שיתופי פעולה עם בתי כנסת רפורמיים אחרים, בעלות נוספת, ובהתאם למידת הזמינות שלהם.
אנו מקיימים טקסים גם בבתים פרטיים ובאולמות אירועים, ובכל מקום המכבד את התורה ואת המעמד. טקסים אלו ניתן לקיים גם בימי שני, חמישי, וכן במסגרת קבלת שבת בערב שבת או בהבדלה במוצאי שבת, עם התאמות ברוח המסורת.

ומה לגבי עלויות?
חבילת הבר/ת מצווה שלנו כוללת: 8 שיעורים פרטניים או בקבוצה, מפגש עם המשפחה בבית הנער/ה, לימוד קריאה בטעמים, הכנת מתווה הטקס והנחייתו, השתתפות בהנחת תפילין, שימוש בבית הקהילה, תשלום דמי חברות לקהילה והשתתפות ב-3 אירועי קהילה לבחירה.
עלות כוללת: 2200 ש"ח. סכום זה מיועד למימון פעילות הקהילה השוטפת. משפחה שידה אינה משגת תזכה בסבסוד מקרן התרומות שלנו. קבלות יוצאו כדין.

אז איך מתקדמים?
יוצרים קשר עם הרב-סטודנט בנימין מיניץ  050-8927006 לצורך קביעת פגישת היכרות [ללא עלות]. 
העיקר, שיהיה במזל טוב!


 
טקסי חיים נוספים בקהילת קודש וחול:
נשמח לעמוד לרשותכם/ן בעריכת טקסים שיוויוניים, ברוח המסורת, אישיים ומרגשים:
חתונות * ברית מילה * שמחת בת 
לוויה * אזכרה
טקסי טבילה והתחדשות לנשים

 

 
 
 
 Add to Favorites        Make Us Your Home Page        Site Map
 
לייבסיטי - בניית אתרים