קהילת קודש וחול בחולון רוח, תרבות, חינוך ומסורת יהודית מתקדמת
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> צדק חברתי
 

איסוף מזון למשפחות רווחה
קהילת קודש וחול בשיתוף אגף הרווחה בחולון אימצה קבוצת משפחות שאינן מקבלות סיוע ממעמותות אחרות, ומביאה להם אחת לחודש ארגז מוצרי מזון. החברים מוזמנים להביא תרומת מזון יבש לכל אירועי הקהילה ולגן תרבות עברית. תודה להיידי פרייס ולטלי נאור על הארגון וההובלה.
בתמונה:ילדי גן תרבות עברית תשע"ה מכינים חבילות מזון ולומדים על ערך הערבות ההדדיתכיבודי לידה: מבשלים ליולדות בחולון!
קהילת קודש וחול פתחה במיזם חדש. ילדת במזל טוב? חברי וחברות הקהילה יתגייסו לבשל אוכל ביתי ומזין לכל המשפחה במהלך השבועיים הראשונים לאחר הלידה. רוצים להצטרף לסבב? מכירים יולדת שתשמח לקבל? פנו להדס פסטר בכר: 052-8967510.

סוגיות דת ומדינה

מתווה הכותל

 הממשלה 
נדרשה להגיש לבית המשפט הודעת עדכון בעניין מתווה הכותל במסגרת עתירה לאפשר הכנסת ספרי תורה לעזרת הנשים.
בהודעתה בקשה הממשלה דחייה נוספת לעדכון בית המשפט. לצערנו, עד כה, התקיימו מגעים מעטים בלבד של נציגי ראש המשלה עם צוות המו"מ המשותף לתנועה הרפורמית, לתנועה המסורתית ולארגון נשות הכותל.
תביעותיהן של המפלגות החרדיות חותרות תחת העקרונות היסודיים ביותר של הסכם הפשרה.
התנועות נערכות להגשה בחודשים הקרובים של עתירה לבית המשפט העליון בבקשה להקמת עזרה שלישית משותפת ושוויונית ברחבת הכותל הקיימת לנוכח כישלונו האפשרי של מתווה הפשרה.
אנו מניחים כי בית המשפט יטה לדחוק בחידוש המשא ומתן, אך מניחים כי משא ומתן המתנהל תחת עינו של בית המשפט יוכל להניב תוצאות ראויות יותר.
  
חוק המקוואות
במקביל לסוגיית הכותל, אנו נדרשים לעסוק גם בחוק המקוואות שאושר על ידי מליאת הכנסת בקריאה ראשונה לפני כשבועיים, ואשר הליך הכנתו לקריאה שניה ושלישית צפוי להמשיך השבוע. החוק הוצע על ידי חברי הכנסת החרדים במטרה לבלום את חקיקת בג"ץ המורה למועצות הדתיות לאפשר למתגיירינו לטבול במקוואות הציבוריים. לאחר שנוסח החוק צומצם, כך שהוא לא מכפיף את כל פעולת המקוואות לפסיקת הרבנות הראשית, זוכה החוק לתמיכת הקואליציה. בנוסחו הנוכחי מתמקד החוק במתן היתר למועצות דתיות להתקשר עם מערך הגיור הממלכתי לצורך טבילת מתגיירים ולסרב לעשות כן למול גורמים לא ממשלתיים, קרי – התנועות הלא אורתודוכסיות. הנהלת הקואליציה ונציגי משרדי המשפטים ורה"מ הבהירו בדיון כי במקביל לחקיקת החוק יבנו מקוואות ייעודיים לטובת המתגיירים שלנו באמצעות הסוכנות. הגם שבהודעה זו ישנה נקודה חיובית, לפיה הממשלה מבינה שלא ניתן להותיר אותנו ללא פתרון, הרי שהחוק מהווה מבחינתנו "קו אדום". זו היא חקיקה המכוונת באופן ישיר נגדנו ונגד פסיקת בג"ץ והיא יכולה להוות תקדים מסוכן לחקיקה עתידית. כבר בעבר הסכימו התנועות לפתרונות פרגמטיים של הפרדת כוחות. פתרונות אלו לא מומשו בשל התנגדות הממסד הרבני (מזכיר כמובן את ענין הכותל). עתה לאחר פסיקת בג"ץ, באם הממשלה מוכנה עתה ליישם את הפתרונות הפרגמטיים – מה הצורך בחקיקה, למעט הפגיעה המכוונת בתנועות?!?
 
גל ההסתה נגד היהדות הרפורמית
 במרוצת החודשים האחרונים אנו נדרשים להתמודד עם גל הסתה והשמצה, כמעט חסר תקדים, מצד הפוליטיקאים החרדים, התקשורת החרדית ורבנים בכירים, לרבות אלו האוחזים במשרות ציבוריות רמות כדוגמת הרבנים הראשיים ורב העיר ירושלים. פניו המכוערות והמסוכנות של גל הסתה זה נחשפו פעם נוספת ביום חמישי האחרון, כאשר מתפלל חרדי שמחה נגד תפילת נשות הכותל בראש חודש תמוז, קרע לעיני כל את סידור התפילה של נשות הכותל. סרטון זה הועלה על ידי הארגון ועל ידנו לרשתות החברתיות וזכה למאות אלפי צפיות. לנוכח העובדה כי התנהלות הממסד החרדי בפשרת הכותל חשפה משבר מנהיגות חריף של הפוליטיקאים החרדים (שהסכימו בשתיקה למתווה ועודכנו עליו טרם אישורו), אנו מאתרים "יישור קו" במנהיגות החרדית והחרד"לית כנגד היהדות הרפורמית. גל הסתה זה זכה עד כה לגינויים מצד ראש הממשלה וגורמי ממשל נוספים, אך אנו רואים תגובות אלו כרפות ובלתי מספקות בעליל.
 
 
 
 Add to Favorites        Make Us Your Home Page        Site Map
 
לייבסיטי - בניית אתרים